Klimatyzacja i rekuperacja to bardzo ważne kwestie w pomieszczeniach zamkniętych

Przebywanie w zamkniętych wnętrzach ma to do siebie, że nie zawsze jest przyjemne. Owszem, najbardziej lubimy przecież wyjść sobie na świeże powietrze i zaczerpnąć go pełnymi płucami, ale nie jest to przecież możliwe w każdej sytuacji. Na co dzień spędzamy przecież dużo czasu czy to w domu, czy to w pracy, czyli w budynkach zamkniętych, o niezbyt dobrej wentylacji. Szczególnie uciążliwe jest to na pewno latem, kiedy skwar daje się we znaki i ciężko jest wręcz w takiej temperaturze wytrzymać, a może być ona nawet niebezpieczna dla zdrowia.

Większość ludzi próbuje wtedy załatwić sprawę po taniości i po prostu kupuje wentylator. Tyle, że jest to sposób zupełnie nieskuteczny. Wentylator, jedyne co robi, to rozdmuchuje wszakże gorące powietrze. Tutaj potrzebna jest więc klimatyzacja, czyli urządzenie, które to powietrze realnie schłodzi. Najlepsze klimatyzatory to takie, które składają się z jednostek zewnętrznych i wewnętrznych i gdy jedna wdmuchuje do wnętrza powietrze zimne, druga wydmuchuje na zewnątrz ciepłe.

Klimatyzacja to jednak nie tylko schłodzenie temperatury w pomieszczeniu, ale także zapewnienie odpowiedniego obiegu powietrza, wymiany zużytego powietrza na świeże, czyli tak zwana rekuperacja. Jest to szczególnie ważne w miejscu pracy, gdzie liczy się przecież nasza produktywność, wiadomo bowiem, że mózg do intensywnej pracy potrzebuje sporo tlenu. Dlatego też dobre i sprawdzone klimatyzatory zapewnią odpowiedni obieg powietrza przez cały rok, nawet niekoniecznie je schładzając.

Zobacz przy okazji

Świat klimatyzacji – Wszystko co chcielibyście wiedzieć o klimatyzacji

Świat klimatyzacji – Wszystko co chcielibyście wiedzieć o klimatyzacji

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o klimatyzacji

Source: klima.co.pl/

Podziel się
News Reporter

1 thought on “Klimatyzacja i rekuperacja to bardzo ważne kwestie w pomieszczeniach zamkniętych

  1. Pingback: Olek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up