Metody osuszania ścian

Zawilgocone ściany to poważny problem. Mogą występować zarówno w nowych, jak i starych budynkach. Istotne jest, aby wykonać skuteczne osuszanie ścian. Konieczne jest także zaizolowanie każdego centymetra takiej ściany. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie odpowiednich efektów. Metod osuszania ścian jest naprawdę dużo. Dostępne są metody nieinwazyjne i inwazyjne. Wszystkie nastawione są przede wszystkim na osiągnięcie jak najlepszych efektów. Chodzi tu o skuteczne osuszenie ścian tak, aby w domu nie było problemów z wilgocią.

Metody inwazyjne

Do metod inwazyjnych zaliczana jest przede wszystkim iniekcja. Polega na stworzeniu przegrody hydrofobowej lub uszczelniającej. Można taki efekt uzyskać opróżniając pory i kapilary z wody i wprowadzając w to miejsce środek hydrofobowy. Skutecznym sposobem na suchy i dobrej jakości mur jest środek https://remont.biz.pl/sklep/osuszanie-murow/15725-sikamur-injectocream-100-krem-iniekcyjny.html. Jest to krem iniekcyjny, który będzie w stanie zabezpieczyć mur bez szkodliwym działaniem wilgoci. Ten hydrofobowy środek wciska się do szeroko wywierconego otworu w spoinie muru. Aplikacja odbywa się przy użyciu specjalnego pistoletu do kitu budowalnego. Aplikacja jest dzięki temu precyzyjna i można wcisnąć do szczeliny odpowiednią ilość preparatu.

W obrębie metod inwazyjnych dostępna jest także termoiniekcja, która tworzona jest w celu uzyskania bariery przeciw przesiąkaniu kapilarnemu. Wywierca się w murze nieprzelotowe otwory i wdmuchuje w nie przy pomocy specjalnego zestawu suche powietrze. Pozwala to na osuszenie muru od środka.

Podziel się
News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up