Nowoczesna wentylacja – inwestycja, która się opłaca

Nowoczesna wentylacja mechaniczna dostarcza nam wielu korzyści.
Ta wykorzystująca rekuperator oraz klimatyzator zapewnia nam stały dopływ świeżego powietrza i odpowiednią temperaturę w domu.

Wentylacja odpowiada jednak nie tylko za temperaturę oraz jakość powietrza. czy nam się to podoba, czy nie oddziałuje również na nasze samopoczucie.

Wentylacja mechaniczna wykorzystuje coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, wśród najpopularniejszych są: klimatyzacja i rekuperacja. Wentylacja oparta na wykorzystaniu takich urządzę zadba o to, aby o każdej porze dnia i nocy wszyscy domownicy, czy użytkownicy innej nieruchomości niż dom, cieszyli się świeżym powietrzem, bez rezygnacji z komfortu jaki daje ciepło.
Montowane urządzenia dobiera się do wielkości budynku, liczby zamieszkujących go osób oraz do przeznaczenia pomieszczeń.

zdrowe powietrze

Oddech świeżości oznacza dobrą wentylację każdego domu. Zapewnia ją wymiana zużytego powietrza na świeże. W końcu nasze zapotrzebowanie w tym zakresie jest ciągłe i wynosi aż 335 – 336 dni w roku. Choćby z tego powodu powinniśmy zadbać o nią na należytym poziomie.

Rekuperacja i klimatyzacja spełniają ten sam cel, dostarczają do pomieszczeń powietrze o odpowiednich parametrach. Jednakże różnice są widoczne w mechanizmie ich działania.

Rekuperacja opiera się na wymianie powietrza (polecane urządzenia możesz znaleźć tutaj https://remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacja). Zużyte powietrze wywiewane jest z pomieszczenia, a do wewnątrz nawiewane jest powietrze świeże.
Klimatyzacja polega na obróbce powietrza znajdującego się wewnątrz pomieszczenia. Powietrze modyfikowane jest pod względem temperatury i wilgotności, ale co najważniejsze nie jest wymieniane.

Podziel się
News Reporter

1 thought on “Nowoczesna wentylacja – inwestycja, która się opłaca

  1. Pingback: Terasa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up