Właściwe korzystanie z klimatyzacji

Nie od dziś wiadomo, że klimatyzacja nieużywana we właściwy sposób jest źródłem poważnych problemów zdrowotnych. Powstał specjalny zespół chorób – BRI – który jest typowy dla osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych. Choroby te pojawiają się jednak tylko wtedy, gdy z klimatyzacji korzysta się w niewłaściwy sposób lub, gdy jest zanieczyszczona. Objawami chorób związanych z niewłaściwym korzystaniem z klimatyzacji są nudności, zawroty, bóle głowy, drażliwość, problemy z klimatyzacją, a także bóle mięśni.

Gwałtowne zmiany temperatury przyczyną problemów zdrowotnych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ustawienie zbyt niskiej temperatury w pomieszczeniach, w stosunku do temperatury panującej na zewnątrz, może nam poważnie zaszkodzić. Ogólnie przyjęto, że bezpieczną różnicą temperatury między pomieszczeniem, a otoczeniem zewnętrznym jest 7 stopni Celsjusza. Dlatego, jeżeli na zewnątrz jest 30 stopni Celsjusza, w pomieszczeniach może być minimalnie 23 stopnie Celsjusza. Organizm nie doznaje wtedy szoku termicznego, a także nie dochodzi do ryzyka pojawienia się problemów zdrowotnych. Mądre korzystanie z klimatyzacji po prostu popłaca.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Source: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Podziel się
News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up